22.3.2020 Admin

Neznámí tvorové #2: Láska za časů koronaviru

 

S neznámými tvory se setkáváme běžně. Možná častěji, než jsme si ochotni připustit. Na ulici, v hospodě, nebo při pohledu do zrcadla…

Při cestě městem máte pocit, že jste herci v chystaným zpracování nějakýho postapo sci-fi. Sci-fi, který se stalo realitou.

“Šmarjá, ty si zase jedeš klišé!” ječí na mě moje vědomí a posléze padá dolů z eskalátorů. Pro dnešek mám jistotu, že přestane otravovat. Snad. Ještě se s takřka mateřským pudem mrknu, jestli se zase rozpadlo na kusy. V pohodě. Jeho xicht sice připomíná vegetariánskej tatarák, ale dá se dohromady.

“A mělo si mít roušku, ty beztvará svině,” volám na něj ještě a vykročím po eskelátorech nahoru. Prázdnej Ípák funí jako godzilla po maratonu. Úplně cítíte, jak je to místo nervózní z vlastní prázdnoty. Jeho génius loci se totiž plně projevuje až při jistým počtu kročejů, který po něm stepujou.

“Hej fešáku! Neměl bys chuť na zábavu?” vytrhává mě z úvah kolem procházející prostitutka ve skafandru.

“Poklona. Mám přítelkyni, takže z toho nic nebude, ale jen tak pro zajímavost: bylo by to s tím ohozem nebo bez něj?” nakrčím obočí.

“Bez něj jenom s příplatkem!” prohlásí nevěstka rázně.

“Okej. Tak se mějte!” loučím se s ní a vtisknu jí do dlaně padesát korun. Mají to teď holky těžký. V časech, kdy se v sex shopech prodává místo vibrátoru defibrilátor tohle řemeslo asi moc nefrčí. A že jim aspoň nedají home office…

U dveří k nám do baráku dřepí Amor: “Šéfe, nepustil byste mě, prosím, dovnitř?” Vzpomenu si na ceduli, která nám visí na chodbě: “ZAMYKEJTE DVEŘE, PROSÍM! PO DOMĚ SE POTULUJÍ BEZDOMOVCI”

“Hele jako neudělal si mi za minulýho tři čtvrtě roku zrovna dobrotu, ale za tu poslední ránu ti to dlužím, kámo,” pouštím Amora do domu. Koukám, jak je vyhublej. Vyhublej barokní andělíček? Achjo…

Otevírám dveře k nám do bytu, když tu mi přijde zpráva od Julie: “Mám pro tebe novou roušku – dvouvrstvou!”

Takhle vypadá láska za časů koronaviru…

 

__________

foto: Drahomíra Klofáčová

víc dystopickejch fejetonů od Máry najdeš tady – jmenovitě první díl Neznámých tvorů. Čti!

Tagged: