3.5.2020 Admin

Neznámí tvorové #7: Teorie nespolehlivosti

 

S neznámými tvory se setkáváme běžně. Možná častěji, než jsme si ochotni připustit. Na ulici, v hospodě, nebo při pohledu do zrcadla…

“Tak tu buďte zdrávi, bratři v triku nihilismu,” loučím se s Vítkem a jeho bráchou: “Víte, jak moje babička definovala nihilismus?” pokládám oběma řečnickou otázku.

Vím, že ví. Slyšeli to už mockrát, stejně mi to ale nedá: “Nihilista je ten, kdo nosí kalhoty, dokud mu nespadnou,” dokončím všem předem známou repliku a odcházím. Po cestě na zastávku za sebou slyším kroky vlastních myšlenek. Zase hrozně dupou. Škoda, že mě dohoní, ale nevyhoní mi. Jenom mi zaseknou do hlavy srpy otazníků. Patetický, absolutně nezajímavý shits, jejichž očividnost by se lascivně odhalila i slepci.

Existuje vlastně na světě člověk, před kterým mám čistej štít? Kdo nebo co vlastně jsem? Je můj otec opravdu makak, nebo jsem potomkem třetího druhu? Banán banálních úvah se mi zarazí do ánusu duševního rozpoložení, až mi z něj vyskočí hemeroidy s rychlostí veverek, které si dosyta zavdaly Club-Maté.

Nasedám do přijíždějícího busu a myšlenky mi skáčou celou svou vahou na hlavu a zaplétají se kamsi mezi mou kštici. Budu ty svině muset vyškrabat jako zatvrdlej lak na vlasy. Co vám ostatně zbývá, než vydrbat myšlenky z hlavy, když jste neschopnej dezolát, kterej dokáže něco opatrovat maximálně tak patry problémů?

Myšlenky začínají zvracet na protější sedačku.

“Mladej, uklidníme to tam jo?” křičí na mě řidič.

Naštěstí už vystupuju. Na chodníku se dívám na svůj odraz v kaluži.

“Co čumíš, ksichte?” štěkne na mě kaluž. Radši rychle zmizím, ale přeci jen mi to nedá a z neposednosti do kaluže ještě jednou kontrolně mrknu. Jenom se zamračí.

“No jo, ty vole, dyť už jdu pryč!” huhlám omluvně a fakt jdu.

Před dveřma do baráku mi padají kalhoty. Jediná věc, která u mě představuje spolehlivou jistotu? Naplnění teorie nespolehlivosti.

 

__________________

Mára nas obšťastňuje dlouhodobě, podívej se na jeho texty na inku. jeho e-kniha Vanilkový koktejl mladého Werthera visí za pade na netu, třeba tady, tak neváhej a roztoč.

Tagged: ,