26.11.2018 Admin

Drink & Draw: Pero, punk a pivo

Znovu jsme se vrátili do prostorů Cross Attic abychom zažili skvělou atmosféru tamního uměleckého a prostorového punku, piva, vína a hlavně lidí s vášní pro svoje řemeslo.

Pod vedením Jiřího Světinského umělci kreslili tentokrát ženský model, na kterém si mohli vyzkoušet jak rychlé pětiminutové skeče tak i dlouhé vykreslovačky, které trvaly dvacet minut.

Zase se promíchal obvyklý crowd a tak se měli účastníci posledního DnD možnost setkat s příchozími nováčky; přibyli umělci z Portugalska, Jižní Ameriky i Ruska a nechyběli ani noví místní kreslíři z Čech a Slovenska.

Do beatu osmdesátkových klasik se všech třicet vrhlo na kresbu, která trvala bezmála tři hodiny a v novém nasvícení i těžkých pózách modelu, si všichni mohli otestovat své schopnosti i poměřit se a pobavit s kolegy.

Olej, tužka nebo elektronické pero na tabletě – to všechno sloužilo jako médium k zachycení modelčina těla. O pauzách pak, nad pizzou a chipsy, byla možnost si ponetworkovat a navzájem si práce okomentovat a vůbec, podělit se o to, co je nového ve filmovém, videoherním a uměleckém světě.

Kde vedle sebe seděl enviromentalista a autor komiksů, o pár metrů dál se zase zapáleně bavili filmaři a tvůrci VR her. Skrz obory, napříč techniky, druhé Drink n Draw svedlo dohromady pod vysoké krovy Cross Attic nápady nabitou skupinu lidí, která vdechla fascinujícímu místu nový ráz. Nízké světlo, ženské křivky a tichý zvuk škrábajících tužek na papíře v kombinaci s hlavním theme z Krotitelů duchů udělalo z posledního DnD zážitek, který stojí za to opakovat a na který stojí za to jít.

 

Tagged: