30.9.2018 Admin

Cígo, sauna, Kremrolee #3: Nonverbální komunikace

ilustroval Jan Netolický

_______________

Na nonverbální komunikaci nemáš čuch, vole, projede mi hlavou, když stojím u baru přidruženému k naší oblíbené sauně. Slečna za barem se na mě koketně usmívá. Je fakt hezká. Fakt moc hezká. Přesně můj typ. Ach, ty dívky jako od Tiziana, ach, ty Věstonické venuše!

Jenže já nepoznám, jestli její úsměv znamená, že se jí taky líbím, nebo jestli to má znamenat klasický „dej mi pořádný dýško, debile“. Tak tu stojím jen s ručníkem okolo pasu, zatahuju břicho a nevím. Naposledy jsem takhle něco usuzoval z úsměvu a skončilo to tak, že mi frajerka po dvou minutách nepřetržitého očního kontaktu ukázala prostředníček. Super. Přitom se mi zdálo, že…

„Tak co to bude?“ vytrhne mě z úvah ta bytost prodávající nápoje.

„Colu?“ hlesnu nejistě a pokouším se dál maskovat pupek. Díky tomu mi ovšem sklouzne ručník. Zachytím ho v poslední chvíli a dělám, že se nic nestalo.

„Vážně?“

„Prosím?“

„Jestli si vážně dáte colu?“

„No… asi jo.“

„Máte na ni chuť, jo?“ usměje se čarokrásná.

Doprdele, jasně. Líbíš se jí, je to tutovka. Hlavou mi projíždí lokomotiva a potím se víc než v tý podělaný sauně.

„Já bych měl chuť na…“ nedořeknu.

„Na co?“ pokračuje v usměvavém teroru kráska.

Nech to bejt, kreténe, nech to bejt… Jsem zmatenej. Zmatenej s ručníkem okolo pasu. Už se ani nesoustředím na zatahování pupku. Jolanda by mé počínání označila jako „velký špatný“.

„Asi spíš ledovej čaj, bych si dal…“

„Broskev, nebo citrón?“

„Asi broskev, nebo citrón…Ne, broskev. A jak jste vlastně poznala, že si nedám colu?“ ptám se. Tonoucí se stébla chytá…

„Jsem to poznala, no…“ má dál úsměv pokerového hráče Venuše.

„Víte co? Tak já bych poprosil o tu broskev,“ řeknu a dám dvacku dýško. Zklamal jsem i na poli verbální komunikace. Jenže… když nejde jedno, nejde ani druhý… Jenže… Ach jo… Radši si půjdu zase dřepnout do sauny. Tam budu mít pro to pocení aspoň alibi.

Tagged:

Napsat komentář